Połknięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych zamiast jednej

W niedzielę połknęłam tabletkę o 22.00, czyli o zwykłej porze. Jednak w nocy z niedzieli na poniedziałek, podczas snu, połknęłam kolejną tabletkę o 7 rano... Później przyjmowałam tabletki o stałej porze (z poniedziałkiem włącznie), według normalnego schematu. Czy dobrze postąpiłam? Jakie jest ryzyko ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Takie postępowanie nie powioduje zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej tabletek. Proszę tylko pamiętać, że skończy Pani opakowanie o jeden dzień wcześniej, a co za tym idzie, musi Pani rozpoacząć następne również jeden dzień wcześniej (przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni).

Poza tym przyjmowanie tabletek podczas snu jest niebezpieczne (grozi zachłyśnięciem, które może skończyć się zgonem) i w związku z tym nie jest polecane.