Pominięcie 8 tabletki antykoncepcyjnej po stosunku i zastosowanie antykoncepcji awaryjnej 72 h po a ryzyko ciąży

Prawdopodobieństwo ciąży. W środę (7tabletka) współżyłam z chłopakiem. Jednak pękła nam prezerwatywa, ale do wytrysku nie doszlo. Po stosunku wzielam 7tabletke. Jednak następnego dnia o niej zapomnialam(8. tan,2 tydzień) wzielam ja w pt o 7.30, czyli 14.5h spóźnienia. Dzisiaj (sob.) Bylam u ginekologa i przypisal mi tabletkę wczesnoporonną 72h po. Dodam ze wcześniej bralam tabletki regularnie. Biore tab.daylette 24+4. mialam dni nieplodne. Jaka jest szansa na zajście teraz po wzieciu tab. 72h?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szansa na ciążę, w przypadku zastosowania dodatkowej tabletki "po stosunku" jest naprawdę znikoma. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Proszę postąpić zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.