Pominięte 3 ostatnie tabletki w trzecim tygodniu

Witam. Mam pewien dylemat. Uczę się poza domem, mieszkam w internacie, więc tabletki muszę przewozić. Tak się złożyło że zapomniałam z internatu wziąć do domu. Zostały mi w opakowaniu 3 ostatnie tabletki. Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek, więc zostały mi na piątek, sobotę i niedzielę. Dostałam okres wcześniej niż powinnam, o czym mówiła mi mama i poradziła abym następne opakowanie, które muszę zacząć, rozpoczęła od czwartku, tak jak przyjęłam ostatnią. Czy tak właśnie powinnam zrobić? Czy ochorna antykoncepcyjna będzie zachowana? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Mama bardzo dobrze Pani poradziła. Jeśli przerwa nie będzie dłuższa niż 7 dni, skuteczność antykoncepcyjna nie zostanie obniżona.