Powiększona śledziona a duży wzrost

Witam mam 37lat na badanie USG wyszło mi powiększona śledzona jednorodnie 167mm na drugim badanie 3-mesiądze później 156mm lekarz uznał że to przez mój wzrost 2m02cm i wagę 133kg nakazał obserwacje 2-3 razy na rok badanie USG czy jest coś co pomorze mi zmniejszyć śledzone np: dieta lekarstwa nie pale nie nadużywam alkoholu czy też są inne badania które by wkluczyły chorobę nowotworową chociaż lekarz uspokaja jestem trochę zaniepokojony

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie ma sposobów na zmniejszenie śledziony. Proszę być pod stało opieką lekarza i kontrolować stan zdrowia.
Pozdrawiam