Powiększony brzuch i zaparcia przy negatywnych testach a ciąża

czy moge wykluczyc ciaze ? zrobilam 5 testtow i wszytskie negatywne . ale powiekszony mam brzuch i czasem zaparcia i cos mi jezdzi po brzuchu . dodam ze ostatnio zylam w duzym stresie . porosze o pomoc . co mi jest ?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Testy ciążowe dają najbardziej prawdopodobne wyniki w dniu spodziewanej miesiączki. Jeśli więc dały negatywny wynik w tym czasie lub później ciąże można wykluczyć z dużym prawdopodobieństwem. Powiększenie obwodu brzucha i zaparcia mogą wynikać z nieprawidłowej, ubogiej we włókna roślinne i błonnik diety. Również sam stres jest czynnikiem silnie predysponującym do zaburzeń pracy przewodu pokarmowego. Jeśli dolegliwości nie ustąpią samoistnie proponuję wizytę u lekarza POZ.