Pozytywne testy ciążowe a krwawienie i brak ciąży

witam 20 wrzesnia mialam ostatnią miesiaczke zrobilam w domu 3 testy wyszly pozytywnie piszlam do lekarza kfory stwksrdzil ciaze wczoraj tj 26 grudnia zaczekam krwawic udalam sks do szpitsla gdzie zdobiono mi usg na ktkdym nie widac ciazy . więc gdzie fa ciąża jest nadmieniam iz nie mialam zadnego krwotoku tylko krwawkenie jak przy miesiaczce

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro w wykonanym USG nie widać ciąży, przede wszystkim warto byłoby wykonać kontrolne badanie USG oraz ewentualnie badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Jeśli ciąża ponownie zostanie wykluczona, będzie to oznaczało, że doszło do poronienia.

Proponuję wykonać test ciążowy z krwi aby ostatecznie potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Następnie- w razie wykluczenia ciąży - należy rozpocząć diagnostykę zaburzeń miesiączkowania.