Problemy z tarczycą

Witam. Przez ostatnie parę lat czuję się okropnie, stan się pogarsza. Miałam robione szereg badan /usg jamy brzusznej, TK głowy, RTG kręgosłupa, sonografię dopplerowską, liczne konsultację ginekologiczne. Stwierdzono u mnie nerwicę wegetatywną po usunięciu wyrostka w grudniu 2008 r. Miałam kamienie na prawej nerce, jeden mi zszedł o wielkości 7 mm, jeden się znów utworzył ma 4 mm. Zalecono mi badania typu Ca które są w normie ,Na-144,K-4.3,CHOL- 195,TG- 88,HDL-44,GLUC- 90,INR- 1.06, żelazo -52. Robiono mi wyniki tarczycowe, ale nie są kompletne TroponinaT tu brak wyniku, TSH 4.89 ,CEA 3.7,CA-125 wpisano 9.0. Według mnie podwyższone mam TSH. Czy to podwyższone TSH może mieć wpływ na moje samopoczucie? Czuję się różnie; bóle głowy , zawroty, czasem zdaje mi się że zemdleję, drętwienie kończyn, bóle w klatce piersiowej. Niby żołądek, serce, płuca, częste przy bólach głowy mdłości, uczucie zimna, gorąca, niepokój wewnętrzny/rozbicie/. Czasami mam niższe ciśnienie aniżeli powinnam mieć, czasami lekko podwyższone. Ostatnio problemy z pulsem /najwięcej 250, najmniej 63/. Sugerowano mi bym zrobiła sobie badania FT 3 i FT4. Proszę o jakąś podpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Rzeczywiście Pani wynik TSH jest podwyższony, co może świadczyć o niedoczynności tarczycy - by to potwierdzić należy wykonać fT3 i fT4. Część wymienionych przez Panią dolegliwości mogła by odpowiadać niedoczynności tarczycy.. Ale całościowo dolegliwości te nie składają się w jedną jednostkę chorobową, są dość niespecyficzne.  Dlatego po wyjaśnieniu sprawy dotyczącej tarczycy, będzie można rozważyć ewentualną dalszą diagnostykę, bądź też konsultację.

Serdecznie pozdrawiam!