Problemy ze wzwodem po stresujących doświadczeniach

Witam Państwa!

Mam 31 lat i problemy ze wzwodem oraz jeśli już uda mi się go uzyskać, to też z jego utrzymaniem. Jak już napisałem, mam 31 lat, ważę 98 kg i mam 178 cm wzrostu. Chciałbym uzyskać od państwa odpowiedź, co może być tego przyczyną. Do 2009 roku wszystko w moim życiu seksualnym było w najlepszym porządku, kłopoty zaczęły się gdy zostałem oszukany na bardzo duże pieniądze i pojawiły się duże nerwy i stres (telefony z firm windykacyjnych, sprawy w sądach w odnośnie należności, wizyty komorników itp.). Po dwóch latach ciężkiej pracy udało mi się wyjść na prostą i w chwili obecnej moja sytuacja finansowa jest dobra, lecz problemy ze wzwodem pozostały! Bardzo proszę o poradę, co mam zrobić, aby wszystko było tak jak dawniej. Czy i do jakiego lekarza mam się udać, czy też pomogą mi leki dostępne w aptece bez recepty (jeśli tak to jakie)?

Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Witam!

Na podstawie powyższego opisu można wnioskować, że problem może mieć podłoże psychogenne. Aby jednak wykluczyć podłoże organiczne warto zgłosić się do urologa w celu badania fizykalnego oraz wykonać badania laboratoryjne: morfologia krwi, badanie ogólne moczu, glukoza na czczo, testosteron, TSH. Po wykluczeniu podłoża somatycznego można rozważyć podłoże psychogenne. Wówczas można rozważyć stosowanie leków typu sildenafil, tadalafil czyli inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Stosowanie preparatów dostępnych bez recepty lub afrodyzjaków może nieco poprawić jakość erekcji, jednakże nie można mieć co do tego pewności. Pańskie BMI wskazuje na otyłość, w związku z tym należy zadbać o przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, regularny aerobowy wysiłek fizyczny oraz unikanie używek szczególnie papierosów (jeśli Pan pali). Takie zmiany mogą poprawić samopoczucie jak również sprawność seksualną. Zachęcam do wizyty u urologa.

Pozdrawiam serdecznie!