Prośba o interpretację wyniku morfologii krwi u 28-letniej osoby

Witam, Chciałabym prosić o zinterpretowanie mojego wyniku morfologii krwi. Mam 28 lat: HGB 11,6 g/dl; HCT 35,1%; RBC 3,98 mln/ul; WBC 4,8 tys/ul; MCV 88 fl; MCH 29 pg; MCHC 33 g/dl; Rozmaz mikroskopowo: Gran.oboj.pał : 1% Gran.oboj.podz. 55% Gran. kwasoch. 2% Monocyty 2% Limfocyty 50% Cholesterol całkowity 203 mg/dl Dodatkowe pytanie: 1. Gran.oboj.pał 1% to jest za mało, a Limfocytów 50% za dużo, z czym to może mieć związek?? 2. Czy podwyższony cholesterol powinien mnie już martwić?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badania należy ocenić w korelacji z danymi klinicznymi dlatego proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego. Zwraca uwagę niewielka niedokrwistość. Poziom cholesterolu można spróbować na razie obniżyć dietą, bez włączania leków.