Przeciwciała przeciw komórkom okładzinowym żołądka

Witam,odebrałam wynik P/c.p.kom.okł.żołądka(APCA)(ICD-9:N97).W badanej surowicy krwi wykryto przeciwciała przeciw komórkom okładzinowym żołądka o mianie 320.Proszę powiedzieć czy to bardzo źle?Jakie są przedziały wyników. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Komórki okładzinowe błony śluzowej żołądka produkują kwas solny i czynnik wewnętrzny. Przeciwciała przeciwko komórkom okładzinowym żołądka wykrywa się u pacjentów z przewlekłym zanikowym zapaleniem błony śluzowej żołądka i anemia złośliwą (związaną z niedoborem witaminy B12). Norma jest do 1:<10 .