Przejście z tabletek antykoncepcyjnych na plastry - jakie skutki uboczne?

Witam. Mam 21 lat. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez bardzo krótki czas - 3 dni. Zakończyłam przyjmowanie tabletek z powodu uczucia ciężkości nóg. Z moim ginekologiem będę się kontaktować dopiero w przyszłym tygodniu. Czy jeżeli po tabletkach miałam takie dolegliwości to po innych tabletkach, czy też plastrach będę odczuwała to samo?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
na początku należy wyjaśnić co jest przyczyną dolegliwości bólowych nóg. Dopiero po tym będzie można rozważyć do jakiej formy antykoncepcji można wrócić. Nie wykluczone, że inne tableteki nie będą dawały podobnych dolegliwości.

Pozdrawiam