Przepisanie antybiotyku przy torbielach

Witam,ostatnio na wizycie ginekologicznej lekarz w badaniu usg wykryl Torbiela 6x5 cm. Przepisał antybiotyk i leki. Ale dalej bardzo boli mnie podbrzusze po obu stronach, ucisk jakby na pęcherz. Do tego stan podgorączkowy.Skończyłam przyjnowac leki to ; Unidox Solutab 100mg , Metronidazol polpharma 500mg i Diclofenac Gsk 50mg na 5dni. Ale dalej utrzymuje sie ból w podbrzuszu. W lutym planuje wyjazd za granice. Praca będzie dość ciężka. Czy warto rozwazyc usunięcie ? Czy torbiel może pęknąć ?

Na pewno skoro dolegliwości nie ustępują po przyjęciu wszystkich leków należałoby kontrolne w tej sprawie udać się do ginekologa prowadzącego, który przeprowadzi badanie i zapewne powtórzy USG przezpochwowe. Torbiel jest duża i jeśli nie będzie poddawać się leczeniu zachowawczemu może wymagać leczenia operacyjnego. O wszystkim powinien zadecydować ginekolog prowadzący.

Torbiel jest dość duża, jeśli nie reaguje na leczenie zachowawcze, należy rozważyć ingerencję chirurgiczną. Powinna Pani udać się do ginekologa prowadzącego i przedyskutować z nim sprawę, szczególnie w kontekście planowanego wyjazdu.