Przerwa po zmianie tabletek antykoncepcyjnych na krążki dopochwowe

Dzien dobry, Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (3mies harmonet,9miesiecy yaz) ze względu na to, ze ostatnio coraz gorzej sie czuje (bóle głowy, ból żołądka, ogólne gorsze samopoczucie) chciałabym zrobic przerwę i następnie spróbować krążków dopochowywch. I stad moje pytanie, jak długa powinna byc ta przerwa oraz czy jest to dobry plan? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani odstawić tabletki hormonalne i rozpocząć stosowanie krążka. Przerwa między tymi dwoma preparatami może być dowolna.