Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka u 40-latki

Czy przewlekle zapalenie blony sluzowej zoladka i przepuklina rozworu przelykowego przepony moga byc przyczyna ,ze nieustannie odczuwam ucisk,dyskomfort i bol w nadbrzuszu.Tak jest codziennie.Czy te choroby moga byc tez przyczyna wystepujacej u mnie niedokrwistosci normocytarnej i byc skutkiem podwyzszonej amylazy?

Czy przewlekle zapalenie blony sluzowej zoladka i przepuklina rozworu przelykowego przepony moga byc przyczyna ,ze nieustannie odczuwam ucisk,dyskomfort i bol w nadbrzuszu?
- tak, zapewne dolegliwości mają związek z tymi stanami patologicznymi górnego odcinka przewodu pokarmowego
Czy te choroby moga byc tez przyczyna wystepujacej u mnie niedokrwistosci normocytarnej i byc skutkiem podwyzszonej amylazy?
- raczej nie mają z tym nic wspólnego, to niezależne stany