Przyczyna powiększonej głowy trzustki

Co moze byc przyczyną powiększonej glowy trzustki? Amylaza,lipaza w porzadku. Badanie TK nie wykazalo nic niepokojacego jednak od miesiaca bedac na diecie lekkostrawnej trzustka w dalszym ciagu jest powiększona. Głowa, trzon i ogon.Na usg widoczne bylo tylko powiększenie głowy. Alkoholu spozywalam dotychczas okazyjnie. 1-2 razy w miesiacu. Dieta raczej bialkowa(probowalam schudnąć wiec tluszcze ograniczałam. Co moze byc przyczyną i czy potrzebna jest biopsja?mam 28 lat

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, badanie USG jest badaniem mało swoistym i nieprecyzyjnym. Jeżeli tomografia nie wykazała żadnych zmian to proszę jedynie o kontrolę za jakiś czas. Jednakże, proszę o konsultację z lekarzem prowadzącym w celu ustalenia postępowania. Pozdrawiam