Przyjmuję pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych, nie mam okresu - co robić?

Witam, miesiąc temu rozpoczęłam (po ponad półrocznej przerwie) brać pigułki antykoncepcyjne. Wcześniej, gdy przyjmowałam tabletki, nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych (brałam i biorę M****). Teraz jest dziwnie. Dostałam okres, a właściwie lekkie plamienia na kilka dni przed ukończeniem opakowania (pierwszego), dzisiaj kończę 7-dniową przerwę, a 'normalnego' okresu nie widać. Jestem przerażona, bo kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, miało to miejsce tydzień temu, czyli jakby na dzień przed moim krwawieniem i pierwszy dzień plamienia. Czy możliwe jest, żebym zaszła w ciążę? Czy mogę zrobić sobie test ciążowy? Proszę niezwłocznie o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce, czyli pierwszą tabletkę przyjęła Pani pierwszego dnia miesiączki, a następne regularnie podczas kolejnych dni, to ryzyko ciąży jest minimalne. Jeżeli jednak ma Pani wątpliwości, proszę wykonać test ciążowy, który powinien być wiarygodny po około 10-14 dniach od stosunku.
Brak miesiączki podczas 7 dniowej przerwy może być wynikiem działania tabletek antykoncepcyjnych. Mimo wszystko warto byłoby skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wykluczy inne przyczyny.