Przyspieszenie krwawienia z odstawienia

Witam, mam jeszcze jedno pytanko... mam 21 lat, 6 lutego 2010 przyjęłam PIERWSZĄ (w życiu ;) ) tabletkę antykoncepcyjną (schemat 24+4), występują plamienia, wczoraj lekkie krwawienie, ale już jest OK, zgodnie z datami i kończeniem się blistra, tabletki placebo powinnam zacząć 6 marca, ale czy mogę zacząć je tydzień wcześniej, czyli 27 lutego, żeby przyspieszyć krwawienie? Jeśli tak, przy wzięciu placebo 27 (itd.) lutego, po tych tabletkach zacząć nowy blister? Czy raczej takie "kombinowanie" nie jest wskazane na początku przyjmowania tabletek?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Takie "kombinowanie" nie jest wskazane nawet u kobiet, które stosują pigułki od dawna. Gdyby zrobiła Pani przerwę zbyt wcześnie, to nie mogłaby Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję. Jeśli bardzo zależy Pani na tym, by krwawienie nie wystąpiło 6 marca (ponieważ ma Pani jakiś ważny wyjazd albo egzamin), to ewentualnie może Pani nie przyjmować tabletek "placebo", wyrzucić je, i od razu rozpocząć nowe opakowanie.

Pozdrawiam!