Rezonans magnetyczny - wyniki

Witam, z powodu częstych bóli i omdleń, złego samopoczucia, bóli mięśni w ogólnym znaczeniu, miałam robione RM, gdzie wykazało mi w prawej półkuli widoczne kilka niespecyficznych - naczyniopochodnych? - ognisk demielinizacji: dwa wielkości do 2 mm w ośrodku półowalnym oraz 2-3 ogniska wielkości 3 mm w okolicy rogu przedniego komory bocznej... do lekarza neurologa idę dopiero za miesiąc, proszę o sprecyzowanie tego wyniku. Wspomnę tylko, że pani doktor rodzinna wspomniała, że przeszłam udar mózgu. Czy to prawda?

Pytanie zadane 23-03-2010r. o 16:06
 Redakcja abcZdrowie porady udziela Redakcja abcZdrowie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.

Porada eksperta

Droga Pani!

Niestety, na podstawie samego opisu badania rezonansu magnetycznego nie da się podać przyczyny objawów, które Pani prezentuje. Radiolog sugeruje, że ogniska demielinizacji są naczyniopochodne, oznacza to, że mogły powstać w wyniku mikroudarów - małych zaburzeń ukrwienia spowodowanego zburzeniem krążenia w małych naczyniach mózgowych. Niestety, ale istnieją inne choroby, z którymi należy różnicować te zmiany i objawy. Można to osiągnąć jedynie poprzez dokładne Pani zbadanie neurologiczne i internistyczne oraz wykonanie dodatkowych badań.

Rozumiem, że dolegliwości z powodu których Pani cierpi, trwają dłuższy czas. Proponuję cierpliwie doczekać wizyty u neurologa. W razie nasilenia się objawów, wystąpienia innych, tj. zaburzenia czucia, widzenia, mowy, osłabienie siły mięśniowej, niespecyficzne bóle głowy, zaburzenia równowagi, świadomości, omdlenia, proszę zgłosić się do najbliższego szpitala z oddziałem neurologicznym.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Zdrowie »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Wynik badania MR kręgosłupa

Witam, mam 41 lat. Od 10 lat mam bóle pleców miedzy łopatkami, bardziej pod prawą...

lek. Joanna Gładczak Porady udziela lek. Joanna Gładczak lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
Protruzja w badaniu MR

W badaniu MR stwierdzono u mojego 28-letniego syna. Obecność protruzji tarcz międzykręgowych...

lek. Tomasz Stawski Porady udziela lek. Tomasz Stawski specjalista chirurgii ogólnej.
Czy naczyniak jest groźny?

W wynikach rezonansu magnetycznego odcinka lędźwiowego wykryto u mnie naczyniaka w trzonie...

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij