Ryzyko ciąży po doraźnej antykoncepcji w postaci dwóch tabletek

Witam.
Chciałem się zapytać czy moja dziewczyna jest w ciąży, po tym jak uprawialiśmy seks w tym czasie, kiedy ona miała cykl miesiączkowy ostatni. Jednym z tych razów jak ona miała cykl i uprawialiśmy 3 razy w ciągu 2-3 godzin i ostatnim razem bez prezerwatywy i myślę, że był wytrysk.
Po tym kupiłem jej takie dwie tabletki żeby nie mieć ciąży, w opakowaniu były tylko te dwie tabletki właśnie i piło się jednej a drugiej po 12 godzinach. Piła to wtedy. A teraz co musi mieć okres, nic się nie pojawia.
Czekam na odpowiedź, ponieważ jest ważne dla mnie i dla niej. Przepraszam za mój polski ale nie jestem polakiem.

Lek. Magdalena Kowalska

Drogi Panie!

Szansa na to, że Pana partnerka jest w ciąży jest mała. Jest to związane z kilkoma sprawami. Po pierwsze z tego co zrozumiałem stosunki odbywały się w czasie krwawienia miesięcznego, a z założenia jest to okres bezpłodny, czyli taki w którym kobieta nie może zajść w ciążę. Po drugie zażyła tzw. doraźną antykoncepcję w postaci dwóch tabletek - są to leki hormonalne, które mają za zadanie zapobiec zagnieżdżeniu się zarodka w ścianie macicy. Po trzecie z każdym kolejnym wytryskiem jakoś spermy gwałtownie spada, więc za trzecim razem była ona już bardzo złej jakości.

Opóźnienie miesiączki najprawdopodobniej jest związane z działaniem tabletek które Pana partnerka zażyła - jak napisałam wyżej są to środki hormonalne wpływające w pewien sposób na cykl w tym na czas jego trwania.

Polecam lekturę artykułów na temat fizjologii cyklu miesięcznego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.