Senność w ciągu dnia a cukrzyca

Jestem senna w ciagu dnia jakbym miala za niski poziom cukru bo zaraz jak tylko cos zjem jest ok albo zuje gume.mam 11mies Synka i czasem wstaje do niego w nocy ale raczej sie wysypiam wiec to chyba nie powod niewyspania.co to moze byc bo jest bardzo uciazliwe zwlaszczza w pracy :) czy to moze byc klopot dot cukrzycy?jak tak to jak to sprawdzic albo co to moze byc innego?pzdr,AR
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem rodzinnym. Ważne aby wykonać pomiar glukozy we krwi, najlepiej kilkakrotnie, daje to wtedy obraz dziennej zmienności tej substancji. Uczucie zmęczenia może oczywiście wynikać także z innych z pozoru błahych spraw tj np wspomniany niedosyt snu w nocy czy też przemęczenie.