Silny ból w klatce piersiowej po przebudzeniu

Dzień dobry W czasie spania obudziłem się z silnym bólem w klatce piersiowej. Miałem wrażenie, że podczas snu wykonałem szybki ruch i coś zerwałem (to są moje przypuszczenia). Ciężko było zmienić pozycje, wstać, podnieść rękę. Ból w klatce piersiowej czuć także przy kichaniu.Ból sam ustąpił po ok. dwóch dniach. W ciągu roku miałem ok. trzech takich samych sytuacji. Ćwiczę na siłowni. Odpuściłem sobie na jakiś czas, żeby się zregenerować, ale problem występuje co jakiś czas. Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest konsultacja z ortopedą, gdyż możliwe iż doszło do nadwyrężenia mięśnia.