Sposoby na zwiększenie masy przy pracy kuriera

witam mam 28 lat ważę 60 kg... pracuje jako kurier siedząc 3-4 h za kółkiem i 2-3 h latając po chodach, domach, kamienicach itd.... ze 2 lata temu ćwiczyłem pół roku zjadłem m-droll i gainera ważyłem 73 kg ale prawie wszytko mi zeszło ponieważ startowałem od 55kg wiec 5 kg zostało na stałe.... teraz znów zamierzam wziasc sie za siebie juz zmaówiłem 15 dobrej tesci.... co dalej ?? czekam na pomoc pozdrawiam :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie odradzam stosowanie tego typu odżywek - w szczególności m-drolla, który jest bardzo silnym sterydem, co może być bardzo niebezpieczne dla Pana zdrowia. Znacznie bardziej rozsądne byłoby udanie się do dobrego dietetyka, który tak rozpisze Pani dietę, że przytyje Pan bezpiecznie, rozsądnie i zdrowo.

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, opieranie budowania masy na odzywkach i sterydach to zły pomysl. Jak sam pan widzi, wszystko potem zeszło, bo został pan po prostu "napompowany". Jeśli chce pan na stałe przybyć na tkance mięśniowej podstawa to dobra dieta. Bogata w odpowiednie ilości białka, dobrych węglowodanów, warzyw, owoców, tłuszczy. Do tego ćwiczenia siłowe. Jako propozycję ćwiczeń, które może pan wykonywać w pracy może być np. noszenie obciążników na kostkach i rękach, ukrytych pod ubraniem. Zwięszy to wysiłek fizyczny, ale tylko gdy dieta będzie dobrze dobrana, będzie to miało sens. Bilans energetyczny musi być dodatni, aby mięśnie miały z czego urosnąć. Polecam wizytę u dobrego dietetyka.

Witam.Jak poprzedniczki odradzam stosowania takich odżywek.Proponuje udać się do dietetyka, który po przeprowadzonym wywiadzie ułoży odpowiedni jadłospis.Pozdrawiam