Spóźnienie okresu po porodzie przy karmieniu piersią

Spóżnia mi sie miesiączka 14 dni a karmię piersią miałam dopiero po porodzie raz miesiączke. Zrobiłam test płytkowy - ale wieczorem wyszedł negatywnie .Przy 2 i 3 ciąży robiłam zawsze test wieczorem już 1tydzień po spodziewanej miesiączce i zawsze wychodził pozytywnie dlatego zrobiłam wieczorem. Na 2 tydzień byłam zawsze u lekarza i była ciąża.Miesiączkę zawsze miałam regularnie od lat. Stosuje z mężem stosunek przerywany też od lat. Martwię się tym spóżniającym sie okresem jaka może być przyc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opóźnienie w pojawieniu się okresu może być spowodowane wahaniami hormonalnymi, które mogą pojawić się u każdej kobiety tym bardziej w okresie karmienia piersią. Nie można także wykluczyć kolejnej ciąży. Proponuję wykonać test ciążowy w 14 dniu po ostatnim stosunku. Pozdrawiam