Stan po marihuanie

Witam. Mam 16 lat. W dniu 11.05.2010 zapaliłem pierwszy raz marihuanę. Po 3 godzinach ze mnie zeszło wszystko, lecz po tygodniu zacząłem dziwnie się czuć, wpadałem w lęki i miałem bóle glowy. Poszedlem z tym do lekarza, zrobili mi ekg, sprawdzili dno oka itp., lecz nic nie wykryli. Czuję się jakbym się bujał lekko do przodu i do tyłu. Gdy wieczorem idę z psem, wydaje mi się, że ziemia mi zaraz ucieknie spod stóp [jak dywan ] i często wpadam w stan jakbym się oddalał od czegoś, wręcz nie czuł rzeczywistości. Tak jest do dnia dzisiejszego. Proszę o odpowiedź.

Witamy serdecznie!

Ze względu na różną tolerancję organizmu na marihuanę objawy jej stosowania mogą być odmienne u różnych osób. Nawet po niewielkiej dawce narkotyku może dojść do zaburzeń związanych z psychiką. Do najczęstszych należą ataki paniki, nawracające halucynacje, psychoza, trudności z koncentracją. Jeśli uporczywe objawy nie ustąpią należy udać się do poradni leczenia zdrowia psychicznego.