Straszny ból po stosunku: skąd się bierze?

Mam bardzo duży problem. Jestem już po porodzie i za każdym razem, kiedy współżyję z moim partnerem, to po stosunku mam straszny ból, jakby pochwa mi sie rozrywała. Prosze o bardzo szybką odpowiedz. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Ból podczas lub po stosunku powinien być zawsze alarmującym objawem. Najczęściej przyczyną tej dolegliwości bywają zmiany organiczne dróg rodnych lub zakażenia. Biorąc pod uwagę czas po porodzie, być może istnieje związek z ewentualnym gojeniem rany po szyciu krocza (jeśli takowe było).
Aby ustalić przyczynę konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego i ewentualnie badań dodatkowych np posiewu w kierunku bakterii czy cytologii szyjki macicy. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję w miarę możliwości szybko skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl