Torbiel pajęczynówki i powiększony węzeł potyliczny a ryzyko zachorowania na raka

witam, mam 27 lat w sierpniu robilam wyniki krwi i moczu i wszystko bylo ok,w lutym robilam poziom kreatyniny i tez super mialam robiony kontrolny rezonans magnetyczny glowy pod kontem torbieli pajeczynowki zbiornika blaszki czworaczej i torbiel jest mala i ani nie rosnie ani nie maleje.,mam tez powiekszony wezel chlonny potyliczny za uchem, mialam nawet robine usg i iwszystko ok,3 tyg temu zmarla mi babcia na raka trzustki,czy ja tez moge miec raka?jakie mam zrobic jezcze badana. pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie można wykluczyć wystąpienia raka w przyszłości. Nie ma też konieczności robienia dodatkowych badań bez współistniejących objawów mogących sugerować chorobę.