Ukąszenie przez kleszcza a pogorszenie samopoczucia

Witam. Dwa miesiące temu znalazłam na swoim ciele kleszcza, podejrzewam że miałam go przez 3 dni. Od tamtego momentu mam czerwoną plamę obok miejsca ugryzienia i ciągle się powiększa. Zaczerwienienie jest podłużne, ma 11 cm długości i 4 cm szerokości i zrobiła się taka jakby wysypka i jest wypukłe. Robiłam test na bolerioze ale wyszedł ujemny. Czy może być to jakaś inna choroba czy po prostu jest to tylko alergia? Dodam jeszcze ze od tamtego momentu pogorszylo sie moje samopoczucie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, niestety to pierwsze objawy boreliozy. Proszę udać się do lekarza. Jeśli okaże się, że jest to borelioza, proszę pamiętać, że wraz z lekami należy prowadzić odpowiednią dietę. Pozdrawiam, Kamila Ziemann, dietetyk, EFEKT Centrum Dietetyczne