W jaki sposób mogę zredukować ponownie to 10 kg?

Witam serdecznie, mam 24lata, 183cm wzrostu i akktualna waga 83kg. Przez rok przebywalem na diecie redukcyjnej, zrzucilem 20kg. Dieta była niskotluszczowa i zbyt długa co spowodowało zaburzenia hormonów. Ze strachu o swoje zdrowie zacząłem opychac się i szybko w 3 miesiace przybyło mi 10kg. W jaki sposób mogę zredukować ponownie to 10kg skoro wejście na deficyt kaloryczny kończy się ponownym szybkim spadkiem libido? Badania hormonów pokazały wszystko w normie. Z góry dziękuję za wskazówki :)

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Niskokaloryczne diety powodują niestety zaburzenia metabolizmu i układu hormonalnego. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i pod względem kalorycznym i, co równie ważne, składników odżywczych. Najlepiej byłoby wprowadzić dietę pod okiem dietetyka, który ułoży ją dokładnie dla Pana.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka