Wyjęcie tabletki antykoncepcyjnej z ust z powodu gorącego napoju a zachowanie skuteczności

Witam. Ostatnio miałam taką sytuację: wyjęłam tabletkę antykoncepcyjną z ust bo miałam w ustach zbyt gorący napój. Kiedy po kilku sekundach ochłodził mi się nieco w ustach to połknęłam tabletkę. Został mi jednak na 2 palcach biały nalot. Czy możliwe jest że w ustach całkowicie rozpuściła mi się w ciągu dosłownie 2 sekund osłonka, a na palcach zostały substancje czynne? Co prawda zlizałam z palców ten nalot i go połknęłam ale chyba nie miało to sensu.. Czy antykoncepcja jest zachowana? Pozdrawiam

Witam serdecznie. Dobrze Pani postąpiła. Tak czy inaczej cała tabletka w pewnym sensie została przyjęta. Nie ma powodów do obaw.