Wynik badania morfologii z rozmazem

Witam, zrobiłam morfologię z rozmazem. Zastanawiam się nad wynikami. Wszystkie są w normie oprócz: Monocyty wynik: 0,57 tys/ul przy normie: 0,20-1,00. Natomiast w rozmazie (%) wynik: 12% przy normie: 3%-8%. Leukocyty ok. Hemoglobina niżej dolnej granicy (12,7 przy normie 12,0-16,0). Czy mam powody do niepokoju? Mam problemy z tarczycą (początkowa niedoczynność). Będę wdzięczna za poradę.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Bardziej wiarygodną od stosunki procentowego jest liczba bezwzględna monocytów a ta wartość jest w normie. Badania nie budzą niepokoju.