Wynik RTG płuc oraz suchy i męczący kaszel

Witam ,mam pytanie rtg płuc pokazało wynik ;resztkowe zagęszczenia zapalne w nadprzeponowych polach obu płuc. Drobny zrost oplucno-przeponowy po stronie lewej. Przepona wolna. Aorta piersiowa prawidłowa. Mam 33 lata ,czy to coś powarznego od dwuch miesięcy męczy mnie suchy kaszel,była gorączka i duszności

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, obraz rtg świadczy o przebytym stanie zapalnym płuc. Z Pani opisu wynika, iż w chwili obecnej nie ma gorączki i duszności, pozostał jedynie suchy kaszel - który z czasem powinien ustąpić. Proszę jednak, dla pewności skonsultować się z pulmonologiem.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witam,

Opis zdjecia sugeruje, ze przebyla pani obustronne zapalenie pluc i teraz Pani organizm jest w fazie rekonwalescencji. Gojenie takich zmian czesto zwiazane jest z podraznieniem oplucnej, co bedzie prowokowac suchy kaszel. Warto skonsultowac stan swojego zdrowia z pulmonologiem.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga