Wynik RTG płuc oraz suchy i męczący kaszel
Witam ,mam pytanie rtg płuc pokazało wynik ;resztkowe zagęszczenia zapalne w nadprzeponowych polach obu płuc. Drobny zrost oplucno-przeponowy po stronie lewej. Przepona wolna. Aorta piersiowa prawidłowa. Mam 33 lata ,czy to coś powarznego od dwuch miesięcy męczy mnie suchy kaszel,była gorączka i duszności

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Badania w RZS
W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowna Pani, obraz rtg świadczy o przebytym stanie zapalnym płuc. Z Pani opisu wynika, iż w chwili obecnej nie ma gorączki i duszności, pozostał jedynie suchy kaszel - który z czasem powinien ustąpić. Proszę jednak, dla pewności skonsultować się z pulmonologiem.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg
Witam,
Opis zdjecia sugeruje, ze przebyla pani obustronne zapalenie pluc i teraz Pani organizm jest w fazie rekonwalescencji. Gojenie takich zmian czesto zwiazane jest z podraznieniem oplucnej, co bedzie prowokowac suchy kaszel. Warto skonsultowac stan swojego zdrowia z pulmonologiem.
Pozdrawiam!
Krzysztof Gryga