Wyniki USG tarczycy u 74-latki

nie potrafię odczytać wyn, usg tarczycy Tarczyca o typowej płatowej budowie. PP 45X17X15MM, PL 40X18X16MM, Cieśń cienka. Struktura jednorodna, bez zmian ogniskowych. Echogeniczność niska-cechy ch. Hasimoto. Przepływ przez miąższ tarczycy dość słaby. Węzły chłonne na szyi niezmienione, niepowiększone.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Obraz gruczołu tarczowego mieści się w granicach normy. Jednak cechy takie jak - echogeniczność i przepływ krwi przez miąższ mogą (ale nie muszą) sugerować chorobę Hashimoto. Wskazana diagnostyka - oznaczenie TSH, fT3, fT4 oraz przeciwciał anty-TPO i anty-TG. Jeśli wyniki będą prawidłowe - hipoteza choroby zostanie wykluczona.