Wzdęcia, bóle w klatce piersiowej i piekące podeszwy stóp jako fizyczne objawy nerwicy a wizyta u neurologa

jak sobie radzić z objawami fiz nerwicy? tj z wszelkimi bólami na tle nerwowym? często doskwierają mi różne dolegliwości, ale ostatnio najbardziej dokuczliwe są wzdęcia objawiają się najcz w okresach stresu. nie działają tabletki takie jak "ulgix" co poradzić na tą przykrą i bolesną przypadłość? ps. czy w związku z nerwobólami w klatce pier, czy piekącymi podeszwami stóp - w silnym stresie oraz z innymi dolegliwościami na tle nerwowym można udać się do neurologa? czy taka wizyta jest pomocna?

Witam serdecznie,
Jeśli masz pewność, że wszelkie bóle oraz inne dolegliwości występują jedynie na tle nerwowym, nie ma ich żadnych somatycznych przyczyn, to wizyta u neurologa nie jest potrzebna. Potrzeba za to jest konsultacja z psychologiem bądź psychiatrą oraz rozpoczęcie odpowiedniej terapii.
W między czasie postaraj się redukować napięcie nerwowe poprzez aktywność fizyczną oraz wszelkie techniki relaksacyjne.
Pozdrawiam

Jeśli jest to zdiagnozowana nerwica warto byłoby skorzystać z porady lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Neurolog pomógłby wykluczyć inne możliwości i pochodzenia Pani zaburzeń. Później prawdopodobnie wystawi skierowanie do psychologa.