Zabieg operacyjny kości piszczelowej a opuchlizna

Dzień dobry, 5 dni temu miałam operację nogi, było to złamanie kostki, kości strzałkowej i piszczelowej. Wstawiono mi implanty śrub i płytę rekonstrukcyjną. W tej chwili jest dość duża opuchlizna. Chciałabym zapytać, jakie są sposoby na jej zmniejszenie. Jak długo utrzymuje się taka opuchlizna i po jakim czasie wraca się do pełnej sprawności (samodzielne poruszanie się)

Obrzęk po takiej operacji jest częstym objawem. Trzeba układać wysoko kończynę, żeby ułatwić odpływ krwi, napinać mięśnie łydki i jeśli nie ma unieruchomienia, to ruszać w stawie skokowym. Można przyjmować cyclo3fort. Konieczne oczywiście są zastrzyki przeciwzakrzepowe. Trzeba obserwować, czy nie boli i puchnie łydka. Jeśli obrzęk będzie się długo utrzymywał, lub pojawi się ból łydki trzeba zrobić usg. Pełna sprawność to około 4-6 miesięcy, ale zależy to od zrostu kostnego.