Zapalenie oskrzeli u 21-miesięcznego synka a możliwość uczulenia na sierść psa

Od 3.06 zaadoptowalismy psa z schroniska. Synek ma 21 mcy. Dłuższego kontaktu z psami nie mial tylko chwilowe czasem. Od 3/4 mial chrype co przeszło w zapalenie oskrzeli. Tak sie zastanawiam czy on może miec alergie. I te zapalenie to alergiczne jest. Dodam że 5.06 byłam u lekarza i było osluchowo czysto tylko czerwone gardło i katar syrop tamtym verde i na katar dostałam i pogorszylo się w weekend mial aż 39.5 gorączki. Wczoraj lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli- antybiotyk i inhalacje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie opisanych objawów nie można stwierdzić występowania alergii. Jeśli sytuacja nie ulegnie unormowaniu w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.