Zapomniałam o nowym krążku, był stosunek. Powinnam się obawiać ciąży?

Witam. Tydzień temu we wtorek, wyjęłam krążek po 3 tygodniach stosowania. Tydzień później, zamiast o 7 rano przyjęłam go o 21. W niedzielę miałam stosunek. Mam się nastawić na ewentualną ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Raczej nie powinna się Pani nastawiać na ciążę. Istnieje niewielka szansa, że do owulacji doszło, ale spóźnienie było na tyle małe, że nie powinna się Pani denerwować. Dla pewności można przeprowadzić test ciążowy po wyjęciu obecnego krążka za 3 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie!