Zapomniałam tabletki - powinnam biec do ginekologa?

Witam, mam 20 lat i od 4 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne M***. Kilka dni temu rozpoczęłam nowe opakowanie. Zapomniałam jednak 3. tabletki (pierwszy tydzień). Przyjęłam ją dokładnie 12 godzin później. Dzień wcześniej odbyłam jednak stosunek. Nie wiem czy powinnam dokończyć opakowanie zabezpieczając się przy tym 7 dni czy od razu biec do ginekologa?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli opóźnienie nie było dłuższe niż 12 godzin (a według Pani nie było), dodatkowe postępowanie nie jest konieczne.