Zapomniałam tabletki zaraz po stosunku - czy zażyć tabletkę "po"?

Witam, mam problem i pytanie, gdyż w 3 tygodniu stosowania tabletek pominęłam jedną tabletkę po stosunku. Tabletki biorę zawsze o 22:15, tabletkę wzięłam o tej 22 a następnego dnia ok. 21 odbyłam stosunek po czym zapomniałam wziąć tabletki o 22 i dopiero wzięłam ją na drugi dzień o 20, razem z tą z dnia tego. Czy sinieje możliwość zajścia w ciążę i jak mam dalej postępować w przyjmowaniu tabletek, a może powinnam przyjąć tabletkę "Po"?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W zaistniałej sytuacji wskazane jest dokończenie obecnego blistra i rozpoczęcie kolejnego bez robienia 7dniowej przerwy. Postępując w ten sposób działanie tabletek zostanie zachowane.

Krwawienie miesiączkowe wystąpi zapewne dopiero za miesiąc.

Pozdrawiam