Zażywam po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne, okres trwa już 12 dni. Czy wszystko jest w porządku?

Zazwyczaj okres trwa u mnie 6 dni. Od dwunastu dni biorę leki antykoncepcyjne i właśnie od tych dwunastu dni mam ciągle okres. Trochę to męczące, a poza tym nie wiem, czy to normalne objawy po zażyciu tabletek.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykonceocyjne powinny blokować krwawienie. Plamienia/krwawienia w trakcie stosowania tabletek są jednym z najczęściej występujących działań niepożądanych.
Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości, proponuję skontaktować się ze swoim ginekologiem.