Zjedzenie dużej ilości lodów na silny ból gardła i chrypkę

Od dwóch dni mam silny bol gardła, a dzis także mocna chrypke. Nie mam gorączki, kataru, ani innych objawów chorobowych. W internecie wyczytałem ze na takie dolegliwości moze pomoc zjedzenie dużej ilości lodów. Czy to prawda? Czy tez powinienem wykorzystać inne metody?

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej związane są z infekcją wirusową. Lody mogą co prawda złagodzić dolegliwości bólowe z pewnością nie przyczynią się jednak do wyleczenia infekcji. Zalecam płukania gardła roztworem ciepłej wody z solą lub płynem do płukania jamy ustnej.