Złe samopoczucie po tabletkach

Lekarz przepisał mi tabletki zaczęłam je stosować zgodnie z jego zaleceniem mija już 7 dzień, a ja w dalszym ciągu mam miesiączkę (chociaż do tej pory zawsze to było 3-4 dni), a do tego bardzo źle się czuje. Mam prawie cały czas mdłości i boli mnie dol brzucha. Czy jest to normalne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Doustne preparaty antykoncepcyjne mogą powodować wiele działań niepożądanych, a wśród nich także te opisane przez Panią.
Jeśli dolegliwości są naprawdę silne i nie mogą być tolerowane to należy zgłosić się ponownie do lekarza ginekologa w celu zmiany preparatu na inny.

Generalnie najbezpieczniej jest gdy preparat zostanie dobrany na podstawie wykonanego wcześniej profilu hormonalnego pacjentki.