Zmiany dehydratacyjne i degeneracyjne w rezonansie

WITAM . MAM WYNIK BADANIA REZONANSU PROSZE O WYJASNIENIE ;OSLABIENIE SYGNALU MR W T2 ZAL. OBR.Z OBSZARU KRAZKOW MIEDZYKREGOWYCH NA POZ.L4 S1 Z OBNIZENIEM KRAZKA MIEDZYKREGOWEGOL5 S1-ZMIANY DEHYDRATACYJNE I DEGENERACYJNE. WYCIAGNIECIA KRAWEDZI PRZEDNICH I TYLNYCH TRZONOW NA POZ.L4 S1.NA POZ L4 L5 WIDOCZNA POSRODKOWA WALOWATA WYPUKLINA TARCZY MIEDZYKREGOWEJ WPUKLAJACA SIE NA GLEB.3.5 MM W OBREB SWIATLA KANALU KREGOWEGO ,MODELUJACA NIECO WOREK OPONOWY BEZ CECH UCISKU NA KORZENIENERWOW RDZENIOWYCH.

Witam. Wynik mr wskazuje na średnio zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów kręgosłupa. Na tym etapie zaawansowania choroby wskazane jest podjęcie odpowiedniej rehabilitacji oraz zabiegów fizykoterapeutycznych.