Zmiany zwyrodnieniowe z cechami zaniku kostnego a wysoka prolaktyna i niski testosteron

Z powodu problemów z odcinkiem lędzwiowym zrobiłem MR, wykazał zmiany zwyrodnieniowe z cechami zaniku kostnego. Densynometria wykazała osteopenie. Z kolei badanie hormonalne: Prolaktyna 19 (norma 5-15), Kortyzol 17 (norma 5-22), Testosteron 4 (norma 2-8),Treotropina 2 (norma 0.2-4). Martwić sie wysoką Prolaktyna i niskim Testosteronem? Od ok. 6mc odczuwam spadek libido :(

Szanowny Panie,

Warto udać się do endokrynologa. Podwyższony poziom prolaktyny może być spowodowany różnymi przyczynami, dlatego niezbędna jest konsultacja lekarska i zastosowanie odpowiedniego postępowania terapeutycznego.
Zapraszam do zapoznania się z artykułem na temat hiperprolaktynemii, który napisałem w 2013 roku dla czasopisma Służba Zdrowia. Oto link:
http://www.sluzbazdrowia.com.pl/artykul.php?numer_wydania=4218&art=1

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz