Żylaki w łydce w II trymestrze ciąży

Jestem w II trymestrze ciąży. Pojawiły się żylaki na lewej łydce. Bardzo swędzą, są wypukłe, przy dotyku bolące, filetowe, nowe - lekkoróżowe, ale wypukłe. Te, które są umiejscowione pod kolanem, uniemożliwiają zginanie nogi do siadu np. "po turecku" z powodu bólu. Ginekolog-położnik zaleciła diosminę, np. diohespan max. Aptekarka odradza ze względu na duży % diosminy, która nie została zbadana pod względem wpływu ciążę. Proponuje maść z kasztanowca. Co jest bezpieczne? Czy potem żylaki znikną?

W przypadku ciąży nie zaleca się raczej żadnych leków (maść z kasztanowca jest ewentualnie dopuszczalna) tylko terapię uciskową czyli najlepiej pończochy uciskowe o II stopniu ucisku.

Witam
Najbezpieczniejsze w Pani przypadku będą pończochy lub specjalne rajstopy przeciwżylakowe ( z " rosnącym" brzuszkiem ) z II klasą ucisku. Powinien przepisać je flebolog lub chirurg naczyniowy. Warto również wykonać usg-Doppler żył. Jedyny dopuszczony lek w ciąży to Cyclo-3-Fort oraz leki miejscowe.