7-dniowa przerwa w zażywaniu tabletek - jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Witam. Biorę tabletki od 4 miesięcy, w sobotę wzięłam ostatnią, teraz jest wtorek. Uprawiałam seks z moim chłopakiem, z zabezpieczeniem, ale gdy wyszedł, okazało się, że pękła prezerwatywa i najprawdopodobniej skończył we mnie. Jest się czym martwić? Proszę o jak najszybszą odp.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
jeżeli tabletki antykoncepcyjne przyjmuje Pani regularnie, to nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia podczas 7-dniowej przerwy. Nie ma Pani powodów do obaw.
Pozdrawiam