Agresja i kłótliwość narzeczonej w ciąży

chciałbym zapytać ponieważ mam poważny problem z narzeczoną w ciąży ( nieplanowana ), jest bardzo kłótliwa , wręcz jakby wyżywa sie na mnie nerwowo , czy to normalne ? Owszem jest w trudnej sytuacji finansowej , ale ciągle jej mówię że nie jest sama , ale to nie pomaga . To będzie drugie jej dziecko . Ciągle ma do mnie pretensje o byle co i sie kłóci wręcz tryska z niej zła energia . Mam pytanie czy to normalne ?, hormony , depresja czy co , bo człowiek nie wie co myśleć . Z góry dziękuje

Myślę że Pana wszystkie intuicyjne pomysły mogą być prawdziwe. I hormonalnie podsycana "chwiejność", i przygnębienie czy niezgoda z powodu zmiany życiowych planów, i brak stabilizacji finansowej, i może jeszcze coś w Państwa relacji?
Warto zacisnąć zęby i nie dać się sprowokować do kłótni, ale także spokojnie skomentować, że widzi Pan jej wzburzenie i niepokój. Jeżeli będzie Pan gotowy jej wysłuchać, to już połowa sukcesu do rozmowy.
Gdyby trudno było o spokojną rozmowę, warto pomyśleć o konsultacji u terapeuty par. To, co teraz ustalicie (lub zaniedbacie), może procentować na dalsze życie Wasze jako pary, ale także dziecka, którego oczekujecie.
W trudnej sytuacji finansowej można szukać pomocy specjalistycznej np. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/