Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Życie z partnerem chorym na zespół Otella

witam, chciałabym prosić o pomoc w odp. na pytanie jak zyc z partnerem, który ma Zespół Otella. Zaczęło się gdy zaszłam w ciążę. Bezpodstawna zazdrość o wszystko-o rodzinę, o znajomych, po co się maluję itp. Nie wolno mi było nic. Stawia(ła)m sie. A później tylko oskarżenia o wszystko, pretensje i nieszanowanie (nawet na oczach 3-letniego dziecka). Od 2 lat nie mieszkamy juz razem , bo nie dało się wytrzymać. On nie chce iść na żadną terapię. Jest koszmar. Najbardziej cierpi Maluszek :( POMOCY!
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można do zdiagnozować.

Warto, żeby Pani skorzystała z pomocy psychoterapeuty. Nauczyła się stawiać granice, być asertywna, by mogła Pani przepracować trudne emocje, które powstały w tej relacji, a także zmieniła swoje sposoby myślenia i zachowania, by na przyszłość lepiej radzić sobie z byłym już partnerem, ale ciągle obecnym ojcem maluszka.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy