Agresywny brat chory na autyzm

Witam! mam brata chorego na autyzm. Mamy z nim bardzo duzo problemów, ma 23 lata i stał sie bardzo agresywny. Niby przyjmuje leki ale problem tkwi w mamie ktora zamiast chronic nas, wmawia ze naruszamy jego przestrzen stad jest agresywny. gdzie szukac pomocy, profesjonalnej pomocy bo taka byle jaka z przepisaniem za przeproszeniem gównianych leków jest na pęczki. Pozdrawiam i czekam na odp

Witam. Rozumiem, że brat bierze leki, zastanawiam się czy uczęszcza na terapię? W Polsce stosuję się wiele metod leczenia autyzmu, są stowarzyszania oraz fundacje pomagające osobą chorym oraz ich rodziną. Być może warto poszukać takiej w Pani okolicy i zgłoszenia się na konsultacje? Pozdrawiam

Myślę, że warto poszukać wsparcia w miejscach, które zajmują się leczeniem dorosłych osób z autyzmem. Mogą to być specjalistyczne ośrodki lub fundacje. One też dysponują spisem lekarzy zajmujących się tym zaburzeniem i znających się na nim dobrze. Być może potrzeba będzie zmiana leków. Proszę też szczerze porozmawiać z mamą, co prawda brat jest chory, ale to nie oznacza że macie Państwo tolerować jego agresywne zachowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Ciężki temat. Dorośli niestety maja mało możliwości terapii. Głównie warsztaty terapi zajeciowej. Dobrze byłoby aby brat odbył jakiś trening zastępowania agresji. Wyuczył się jak agresje skierować na takie tory by nikogo nie krzywdzić ale tez nie krzywdzić siebie. Może czasowo jakiś terapeuta popracowały z nim w warunkach domowych? Leki może warto omówić z lekarzem i być może zmienić.
Pozdrawiam AM