Antykoncepcja a wymioty: czy nadal jestem chroniona?

W drugim lub trzecim tygodniu przyjmowania tabletek, jakieś 2 godziny po zażyciu zwymiotowałam. Nie przyjęłam dodatkowej tabletki, gdyż nie miałam przy sobie ulotki. Później brałam tabletki normalnie. Teraz mam 7 - dniową przerwę i zastanawiam się czy rozpocząć nowe opakowanie po tych 7 dniach? Czy byłam zabezpieczona w tym czasie i czy teraz będę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli wymioty pojawiły się 2h po przyjęciu tabletki to należy przyjąć kolejną tabletkę. Ryzyko ciąży zależy od tego czy dotyczyło to tabletki z drugiego, czy z trzeciego tygodnia.
Powinna Pani przed kolejnym opakowaniem tabletek wykluczyć ciążę. Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Pozdrawiam