Antykoncepcja podczas kuracji izotretynoiną

Dzień dobry, znalazłam odpowiedź sprzed roku dotyczącą antykoncepcji podczas kuracji izotretynoiną, gdzie zasugerowała Pani, że w ciążę można zajść dopiero po upływie 3 lat od zakończenia leczenia tą substancją. Przyznam, że bardzo mnie to zaniepokoiło, gdyż mój lekarz dermatolog mówił mi o 3 miesiącach, a w ulotce jest napisane nawet tylko o 2. Skąd te aż 3 lata? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Dzień dobry,

Tak różny okres czasu jest zapewne kwestią jakie dawki tabletek dana osoba przyjmuje. Najlepiej będzie jeśli skonsultuje się Pani z lekarzem, u którego jest Pani pod kontrolą i który zalecił leczenie izotretynoiną.

Pozdrawiam serdecznie.